Kapat

Aston Martin DBX Modeli Tanıtıldı!

Otomotiv dünyasında son yıllarda yerini sağlamlaştıran SUV segmentine, Aston Martin de sessiz kalmadı. İngiliz şirket, En Teknolojik SUV olarak tanıtımını yaptığı Aston Martin DBX modelinin prototipinin kamuflajlı fotoğraflarını kamuoyu ile paylaştı.

Aston Martin DBX için ilk bilgiler paylaşıldı

2019’un son çeyreğinde piyasada olması beklenen DBX, St. Athan tesisindeüretilecek. Firma En Teknolojik SUV olacağını iddia ettiği bu modelin çalışmalarına şimdiden başlamış durumda. Aston Martin Lagonda Başkanı ve Grup İcra Kurulu Başkanı Andy Palmer yeni DBX ile ilgili yaptığı açıklamada “Hareket edebilen bir DBX prototipi görmek, ilk SUV modelimizin hikayesinde çok önemli bir bölüm. Bu otomobil bizim St. Athan fabrikasında hayata geçireceğimiz ilk modelimiz olacak ve firmamızın köklü geçmiş hikayesine kalın harflerle yazılacak bir anı olacak” açıklamasını yaptı.

Yeni DBX, dünyanın en zorlu etaplarına sahip Welsh Rally sahnesinde testlerden geçiyor. Bu, DBX’in hem arazi hem de asfalt deneyimlerini en iyi şekilde yansıtması adına önemli bir süreç. Bunun yanında asfalt performansı da Nürburgring’de test ediliyor.

DBX’in, Aston Martin ruhunu tam anlamıyla yansıtması isteniyor. Zarif, dinamik ve sportif yapısının yanında SUV segmentine ihtişamı da getiriyor. Teknoloji konusunda da iddialı olan DBX, off-road özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Aston Martin Baş Mühendisi Matt Becker DBX ile yaptığı açıklamada “Bir mühendis olarak, DBX’i geliştirmek gerçekten heyecan verici. DBX, çok farklı bir Aston Martin olacak. Her koşulda testleri gerçekleşecek. Böylece kanaat rozetine layık bir sürüş deneyimi sunacağız” dedi.

Kaynak : https://shiftdelete.net/aston-martin-dbx-modeli-tanitildi#galeri-3

Yazar : Emin Çıtak

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir