Kapat
Akıllı Hava Durumu Posteri
Genel 568 Görüntüleme 0

Akıllı Poster İle Hava Durumu Duvarınızda

Evler için akıllı ekranlar yeni bir fikir değil. İnsanlar bunları geleneksel ekranlarla, aynalara yerleştirilmiş ekranlarla ve daha fazlasıyla yapmaya çalıştı. Ancak bunların hiçbiri tasarımcı Oli Woods ve şirketi Typified’dan bir Kickstarter projesi olan Hava Durumu Posterine (Akıllı Poster) benzemiyor. Proje, geleneksel sanatı (bu durumda, ekrana basılmış bir poster) modern teknolojiyle birleştirerek, işlevsellik açısından daha sınırlı, ancak duvarınıza bir ekran asmaktan çok daha hoş görünen ve daha az rahatsız edici bir akıllı ekran oluşturacak gibi görünüyor.

Adından da anlaşılacağı gibi, Hava Durumu Posteri yalnızca bir şey yapar: Size güne ilişkin yaklaşmakta olan hava tahminini gösterir. Bu, özellikle ayrıntılı bir tahmin değil, o gün için sabah 800, 1200, 1400 ve 2000’de yağmurlu hava, bulutlu hava veya güneşli hava bekleyip beklemeyeceğine ilişkin bir simge ile haberdar ediyor. Hem iç tasarım hem de bir kat giymem gerekip gerekmediği konusunda yardımcı bir rehber olarak koridordaki bir dairemi asmayı kolayca hayal edebiliyorum.

Woods teknik alanda da akıllıca çalışmalar yapıyor. Daha önce de belirtildiği gibi, ekran internetten alınan tahmin verilerini kullanarak ilgili simgeleri “aydınlatmak” için ısıya duyarlı mürekkep kullanan geleneksel bir kağıt afiş. Aynı tahminleri telefonunuzdan alabilmenize rağmen, analog ve dijital teknolojinin zarif bir karışımı.

Tabii ki, bu bir Kickstarter projesi ve belirli uyarılar olduğu anlamına geliyor. Özellikle de fiyatı. Hava Durumu Afişi 134 $’a erken fiyatından temin edilebilir, bu da oldukça sınırlı bir tahmin cihazı için oldukça pahalıdır. Poster aynı zamanda henüz bir şey göndermeyen küçük ve yeni bir şirketin ilk ürünüdür ve Temmuz 2019 tarihi biraz iddialı görünüyor.

Akıllı Poster 2 Yıldan Sonra Ücretli

Son olarak, Hava Durumu Posteri yalnızca iki yıl boyunca ücretsiz tahmin verisi alır. Ondan sonra, tahmin bilgileri için yılda 7.50 dolar ödemeniz gerekir. Bu çok büyük bir maliyet değil, ancak parayı ödememeniz durumunda fazla bir şey yapmayan şık görünümlü bir duvar resminiz olacağa benziyor.

Yine de, temiz bir fikir gibi görünüyor ve işe yaradığını varsayarsak, gelecekte Typified’ın akıllı poster konseptini nereye götürdüğünü görmek isterdim. Düşünsenize treninizin ne zaman geldiğini söyleyen bir metro zaman posterini.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir