Kapat
akıllı telefon bağımlılığı
Genel 629 Görüntüleme 0

Akıllı Telefon Bağımlılığından Kurtaracak Uygulamalar

Teknoloji geliştiği için çocukların oynadığı oyuncaklarda gelişti. Çocuklar oyuncakla değil, cep telefonu veya tabletle oynuyor. Akıllı telefon bağımlılığından, cep telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde kurtulmak mümkün olacak.

Teknoloji bağımlılığı sağlığımızı tehdit ediyor. Psikolojik etkileri kapsamında bizleri yalnız hissettiriyor. Telefonla uzun saat vakit geçirdiğimiz için, günümüzün neredeyse tamamı heba oluyor. Önerilen uygulamalar Android ve İOS yazılımlarında kullanabilirsiniz.

Forest

Telefon bağımlılığından kurtulmak için bir çaba gösteriyorsanız, Forest uygulamasını kullanabilirsiniz. Forest’in bir oyun olduğunu söylemek gerekiyor. Telefondan kurtulmak için Foresti açın. Bir tohum ekleyin. Telefonu ne kadar az kullanırsanız ağaç büyür. Telefonu elinize alıp kullanmaya başladığınızda kısa bir süre sonra ağaç ölür.

Headspace

Headspace bir meditasyon uygulamasıdır. Akıllı telefon bağımlıları Youtube video platformu veya sosyal medya uygulamalarını kullanarak kendini kaybeder. Headspace uygulaması sayesinde zihninizi boşaltabilir, hayata pozitif bakabilirsiniz.

Space

Space uygulaması sayesinde akıllı telefon kullanımını azaltabilirsiniz. Uygulama sayesinde telefon kullanımı hakkında dört dereceden birinde sizi değerlendirir. Telefonda bulunan uygulamalarda ne kadar süre geçirdiğinizi tespit eder. Örneğin; tek tuşla telefona gelen bildirimleri susturabilirsiniz.

RescueTime

RescueTime uygulaması sayesinde telefonda kullanılan uygulama, oyun, site gibi platformlarda ne kadar zaman geçirdiğiniz hesaplanır. Sizi gereksiz yere zamanınızı harcayan her şeyi öğrenebilirsiniz. Bunları dikkate alarak telefonu kullandığınızda, daha sonraki alacağınız rapor sayesinde telefon kullanımınızı kısaltabilirsiniz.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir