Kapat
en-kullanıslı-powerbank-teknolovizyon
Genel 565 Görüntüleme 0

En Kullanışlı Powerbank Markaları Hangileridir?

İnsanların akıllı telefonlardan istedikleri işi her an ve her yerde yapabilmesiyle birlikte, bu telefonların kullanım süresi de her geçen gün artmaktadır. Bu kullanım süresiyle birlikte gelen dezavantajlardan biri, telefonların şarjının çabuk bitmesi ve insanların işlerinin yarım kalabilmesidir.

Bu çabuk biten şarjlara karşı taşınabilir şarj cihazları (powerbank) oldukça etkili olmaktadır. Bir powerbank alırken de hangisinin en iyi olacağı hakkında insanların kafası karışabilir. Bazı insanlar ucuz ve iyi performanslı olmasını isterken, bazıları da kapasitesinin fazla olmasına bakarlar ve fiyatı önemsemezler. Her türlü isteğe karşı belirli markalar öne çıkmaktadır.

Asus ZenPower 10050 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı

Bir powerbank alırken o cihazın kapasitesine ve gücüne dikkat edilmelidir. Kapasitesinin birimi mAh (miliamper / saat), gücünün birimi ise A (amper) olarak ifade edilmektedir. Asus ZenPower 10500 mAh markası, fiyatperformans açısından en iyi cihazlardan biridir. Bu cihazın gücü 2.4 A, kapasitesi ise 10500 mAh’tir.

AsusZenPower10050mAh

Eğer çok uzun süre priz olmayan bir yerde kalınmayacaksa, bir telefonu en az 2 kere sıfırdan tamamen doldurmak için bu powerbank iyi bir seçim olacaktır. Bu powerbank’in fiyatı 2018’in sonunda yaklaşık 100 TL’dir.

Xiaomi Mi 20000 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı

Bu marka kapasite fiyat olarak en iyi marka olarak görülebilmektedir. Kapasitesi 20000 mAh ve çıkış gücü yaklaşık 2.1 – 3Aarasında değişmekle birlikte, telefonları oldukça hızlı şarj edebilmektedir. Bu markanın bir diğer öne çıkan özelliği ise 2 adet USB çıkışı olması, yani 2 telefonu aynı anda şarj edebilmesidir.

XiaomiMi20000mAh

Bu powerbank özellikle uzun süre dışarda kalınacaksa (kampa gitmek gibi) oldukça kullanışlı bir cihaz olacaktır. Örneğin bu powerbank, bir iphone X’i yaklaşık 6-7 kere şarj edebilmektedir. Bu powerbank’in fiyatı 2018’in sonunda yaklaşık 135 TL’dir. Eğer çok kapasiteye ihtiyaç yoksa ve iyi bir performans gerekiyorsa Asus ZenPower, fazla kapasiteli bir powerbank aranıyorsa 35 TL farkla Xiaomi Mi alınması daha doğru olacaktır.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir