Kapat
teknolovizyon
Genel 528 Görüntüleme 0

Facebook, Arttırılmış Gerçeklik Reklamlarını Test Ediyor!

Şüphesiz dünyanın en popüler sosyal medya platformu Facebook, şimdi de reklam konusunda yeni bir tarzı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Arttırmış Gerçeklik (AR) reklamları yayınlanmak için şu anda test aşamasında.

Facebook Arttırılmış Gerçeklik Reklamları Nasıl Olacak?

Son dönemlerde hayatımıza Snapchat ile giren yüz filtrelerinin popülerliği artınca Instagram’a da aynı özellik gelmişti. Facebook AR reklamları da yine aynı mantıkla çalışacak. İlk olarak Michael Kors markalı bir gözlük ile yeni reklam tarzı test ediliyor. Reklamda önce manken üzerinde görülen gözlüğü üzerinizde test etmek için de görsel üzerinde “denemek için dokunun” yazısı beliriyor. Görsele dokunduğunuzda ön kamera açılıp, gözlüğe özel AR efektleri ile yüzünüzde nasıl durduğuna bakabiliyorsunuz. Alttaki seçenekler ile de gözlüğün diğer renklerini deneme fırsatınız oluyor.

Facebook Arttırılmış Gerçeklik Reklamlarının Gelişimi

Henüz test aşamasında olan Facebook AR reklamları, ABD’de deneniyor. Gözlük dışında vücudumuz üzerinde efektler ile denenecek başka ürünler de yeni tarz olan AR reklamları özelliği ile karşımıza çıkması; testlerin başarılı geçip bütün dünyaya bu özelliğin gelmesi bekleniyor.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir