Kapat
teknolovizyon
Genel 537 Görüntüleme 0

HyperloopTT Firmasının Yolcu Kapsülü Ortaya Çıktı

HyperloopTT full ölçekli ilk yolcu kapsülünü tanıttı. Firma bu kapsülle gelecekte yolcuları 750 mph hızla taşımayı düşünüyor.

HyperloopTT’nin kapsülü 2019 yılında hazır

Şirket, kapsülü üretimine başlandığı yer olan Fransa Toulouse’a taşımayı düşünüyor. HyperloopTT’nin bildirdiği üzere bu kapsül 2019 yılında yolcu taşımaya hazır hale gelmiş olacak.

Hyperloop firmasının “Quintero One” isimli kapsülü 105 feet boyunda ve yaklaşık 5 ton ağırlığında. Tamamen şirketin kendi geliştirdiği bir kompozit malzeme olan “Vibranium” dan yapılmış. Şirketin açıklamalarına göre bu materyal alüminyumdan sekiz kat daha güçlü bir malzeme. Çeliğe göre ise 10 kat daha dayanıklı bir yapıya sahip.

Şu anda bu sektör daha çok yeni ve oldukça ilerleme kaydedilmesi gerekiyor. Bunlar daha çok önümüzdeki yılların projeleri olarak düşünülebilir.

teknolovizyon

Şu andaki teknoloji

Şu an da bir kapsülle ulaşılmış olan en yüksek hız saatte 284 mil. Bu arada şirket minyatür bir sistem üzerinde testlerine devam ediyor. Aynı zamanda Teslafirmasının da  yine bu alanda bazı çalışmaları mevcut. Musk’a göre bu gelecekte başarılı olacak olan bir proje.

Kaynak : https://shiftdelete.net/hyperlooptt-nin-yolcu-kapsulu
Yazar : Can Genca

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir