Kapat
teknolovizyon
Genel 740 Görüntüleme 0

Japonya Akıllı Şehir Projesi İle Gündemde !

Japonya hükümeti, en yeni teknolojilerin fizibilite çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ettirebilmek için yeni bir proje ile geliyor. Proje kapsamında 5 farklı teknoloji çalışması için Japonya akıllı şehir kurulacak.

Japonya akıllı şehir projesi hakkındaki ilk detaylar!

Japonya akıllı şehir projesi ile yeni geliştirilen teknolojilerin hızlı bir şekilde fizibilite çalışmalarını yapmayı planlıyor. Şehir video bağlantılarını kullanan akıllı kameralaryapay zekaya sahip ışıklandırma sistemleriotonom arabalar ve tele-tıp da dahil olmak üzere birçok teknolojinin yoğun denemesine ev sahipliği yapacak.

Projenin asıl amacı ise projelerin Ar-Ge süreçlerini hızlandırmak ve teknolojilerin hayatımızdaki entegrasyonu konusunda kısa sürede net veriler elde etmek olacak. Çünkü araştırmacılara göre bazı projeler ne kadar yenilikçi olsa da hayatımıza entegre ettiğimizde kullanılabilirlik oranları çok düşük oluyor.

teknolovizyon

Önümüzdeki yaz başlayacak proje için şu an büyük bir site seçilmesi planlanıyor. Yeni bir site mi kurulacak yoksa olan bir site içinde mi bu çalışmalar devam ettirilecek tam bilemiyoruz fakat Japonya hükümeti vatandaşları kesinlikle mağdur etmeyeceklerini ve gerekirse oylama ile bu projeye yön vereceklerini bildirdi.

Hem yapay zeka hem de teknolojinin hızlı gelişimi için bu projeyi başlatacak olan Japonya, Endüstri 4.0‘ı ülkelerine tam anlamıyla entegre etmeyi planlıyor.

Kaynak : https://shiftdelete.net/japonya-akilli-sehir-kuracak
Yazar: Mustafa Büyükçağlayan

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir