Kapat
samsung-akilli-ayakkabi-uretecek
Genel 555 Görüntüleme 0

Samsung Şimdi de Akıllı Ayakkabı Üretecek!

Akıllı telefon, akıllı evakıllı televizyon derken şimdi de akıllı ayakkabıhayatımıza gireceğe benziyor. Samsung, bu yenilikçi yatırımıyla, akıllı teknolojileri hayatımızın önemli bir parçası yapmanın peşinde gibi görünüyor.

Aslında ilk defa ortaya çıkmış bir ürün değil. Puma 1986 yılında ilk akıllı ayakkabı olan RS-Computer ile karşımıza çıkmıştı. Hatta kısa süre önce bu ayakkabıyı yeniden üreteceğini de açıkladı.

Samsung akıllı ayakkabı hangi özelliklere sahip olacak?

Samsung dışında Xiaomi’de akıllı ayakkabı sektörüne daha önce girmişti. Bu bir ilk olmasa da Samsung‘un bu konuda yatırım yapacak olması rekabeti kızıştıracak gibi görünüyor.  Firma bu konuda ilk adımı akıllı koşu ayakkabısıpatenti alarak attı.

Patente bakılırsa, normal bir koşu ayakkabısı sensörlerle donatılacak. Firma muhtemelen bir tür uygulamayla ayakkabıdan gelen verileri görmenizi sağlayacak.

Peki ama akıllı bileklik ya da akıllı bir saatten de adım sayma, kalori gibi bilgilere ulaşmak mümkün. İnsanlar neden  sensörlü spor ayakkabıyı almayı tercih etsin?

Ayakkabıda yer alan sensörler, direkt olarak basınç merkezine yakın oldukları için daha doğru verilere ulaşmak mümkün oluyor. Bu da özellikle sporla uğraşanlar için çok önemli bir fark ortaya koyuyor.

Samsung, bir çok alanda yatırımı olan bir firma olsa da tekstil ve ayakkabı konusunda bir tecrübesi bulunmuyor.

Tahminler firmanın ünlü bir ayakkabı firmasıyla güçlerini birleştirerek bu sensörlerle donatılmış ayakkabının üretimini gerçekleştireceği yönünde.

Bu yeni akıllı cihazın CES 2019’da tanıtılacağını ekleyelim. Peki siz ne düşünüyorsunuz, akıllı ayakkabı gerçekten de hayatımızı kolaylaştırabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak : https://shiftdelete.net/samsung-akilli-ayakkabi-uretecek

Yazar : Veyis Özen Ertuğ

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir