Kapat
Tesla-Megapack-projesi-sızdırıldı
Genel 570 Görüntüleme 0

Tesla Megapack Projesi Sızdırıldı!

Uzun süredir üzerinde çalışılan ve büyük bir sır gibi saklanan Tesla Megapackprojesi neredeyse tüm detaylarıyla sızdırıldı. Tesla dev enerji depolama projesi ile dikkatleri üzerine toplayacak!

Tesla Megapack ile dev enerji depolama alanı oluşturacak!

Tesla, Bu yılın başlarından bu yana detayları bilinmeyen fakat söz konusu olan Megapack olarak adlandırdığı yeni bir enerji depolama sistemi üzerinde çalışıyordu. California’da bulunan Moss Landing trafo merkezinde PG & E için yapacağı projesinde ilk olarak büyük bir konteyner enerji depolama sistemi oluşturacak.

Sızdırılan belgelere göre, Tesla Megapack, şirketin çoğunlukla başka bir üniteye geri yüklediği 23′-5 ″ (7.14m) x 5′-3 ″ (1.60m) boyutlarında bir pil sisteminden oluşuyor. California Kamu Hizmetleri Komisyonu geçtiğimiz ay projeyi onayladı ve diğer 3 enerji depolama sistemi ile birlikte, yeni enerji depolama kapasitesi üç gaz santralinin yerini alacak.

Tesla’nın planına göre ise bölgeye 449 Megapack dağıtılacak. Proje toplam 1.200 MWh kapasiteye sahip olacak yani bu durum her Megapack’in 2,673 kWhkapasiteye sahip olduğu anlamına geliyor.

Tesla-Megapack-projesi-sızdırıldı-2

449 Megapack’in toplam enerji kapasitesi, ilk 3 yıl boyunca işletilen Tesla Enerjişirketinden daha fazla enerji kapasitesini temsil ediyor. Bunun için tüm Powerpack’ler ve Powerwall’lar birleştirildi. Daha önce verilen bilgilere göre ise PG & E, yeni enerji projesini 2020 yılı sonuna kadar kullanılabilir hale getirmeye hedeflediklerini söylemişti.

Tesla gibi büyük şirketlerin yenilikçi enerji projeleri ile de bu sektörde yakın zaman hızlı bir dönüşüm olması bekleniyor. Kurulum maliyetini azaltan ve daha çok enerji sağlayan proje, umarız diğer ülkelerde de bu tarz projeleri etkiler.

Kaynak : https://shiftdelete.net/tesla-megapack-projesi-sizdirildi

Yazar : Mustafa Büyükçağlayan

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir