Kapat
Netflix oynatma hızı
Haberler 284 Görüntüleme 0

Netflix Oynatma Hızını Android Cihazlarda Test Ediyor

Netflix, YouTube platformundan alışkın olduğumuz oynatma hızını değiştirme özelliğini şimdilik sadece Android kullanıcılarına test amaçlı olarak sundu. Bu test sürecinden sonra iOS ve web üzerinden Netflix uygulamasını kullananlar da bu özelliği kullanabilme imkanına sahip olacaklar.

Bu özellik çoğu insana yabancı gelmese de Netflix kullanıcılarının bir kısmı hızlı veya yavaş oynatma özelliğinden memnun kalacaklardır. Bazen kullanıcılar, kısıtlı zaman aralığında izlediği diziyi veya filmi bitirmek isteyebilir ve izledikleri şeyi yarım bırakmak istemezler.

Oynatma Hızı Seçenekleri Ne Olacak?

Netflix üzerinden de artık kısıtlı zamana sahip olan kullanıcılar normalden 1 buçuk kat hızlı bir şekilde istedikleri dizileri veya filmleri izleyebilirler. Oynatma hızı seçenekleri 0.5x, 0.75x, 1x, 1.25x ve 1.5x olarak uygulanabiliyor. Bu sayede kullanıcılar hızlı konuşmalar geçen sahneleri yavaşlatarak izleyebilir; yavaşlığından sıkıldığı sahneleri de hızlandırarak izleyebilirler.

Netflix şirketi birçok yeni özelliğini bu şekilde önceden ufak bir kullanıcı kitlesine sunarak test ediyor. Daha sonra da herkesin kullanımına açıyor. Bu sayede olası bir hata durumunda çok fazla kullanıcıyı etkilemeden o hatayı çözme şansına sahip oluyorlar.

Ümit SANCAKLI {Ümit SANCAKLI}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir