Kapat
Asus ZenBookPro 15
İnceleme 659 Görüntüleme 0

Asus ZenBook Pro 15 İncelemesi

91.7% Ortalama Puan

Teknolovizyon Notu

Asus ZenBookPro 15 İnceleme

Tasarım
%90
Ekran
%90
Performans
%95

Asus ZenBook Pro 15 ile dizüstü bilgisayar teknolojisine yeni bir soluk getirdi. Yılların verdiği tecrübe ile her ürettiği teknolojiye bir yenilik katan Asus, bu modelde ScreenPad ile fark yaratıyor. ScreenPad ve diğer detaylara girmeden önce ZenBook Pro 15’in tasarımı ile başlayabiliriz.

Asus, kullanıcıları için iki farklı renk seçeneği sunuyor. Deep Dive Blue ve Rose Golden renklerinden oluşan model, alüminyum malzeme ile kaplanmış. Aynı zamanda alt çerçevesinde altın bir işleme bulunuyor. Bu ince zarifliği bilgisayarın gövde kısmında da görebiliyoruz. Bilgisayarın kalınlığı 18.9 mm ve ağırlığı ise yalnızca 1.88 kg. Bilgisayarın ekran boyutu 15.6 inç olarak tasarlanmış. ZenBook serisinin S modellerine bakarak çerçeve kalınlığı daha fazla desek de ekran boyutu olarak en büyük ekrana sahip. Yüksek çözünürlüklü ekran sayesinde özellikle grafik işi ile uğraşanlar için ideal bir bilgisayar. Ekrandan sonra klavyeye gelecek olursak, buradan da tam alıyor diyebiliriz. ZenBook Pro 15, düşük profilli tuşlar sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor. Diğer bilgisayara nazaran yön tuşları daha küçük ve ince gelebilir. Fakat bu incelik sayesinde kenar boşlukları artmış. Bu sayede kolayca erişebilirsiniz.

Asus ZenBookPro 15 inceleme

Asus ZenBook Pro 15 ile yepyeni bir bilgisayar devrimi yapıyor. Bu devrimi yaparken ScreenPad özelliği baş rolde. Peki bu özellik ne işe yarıyor derseniz; bilgisayarınız için ikinci, mini ekrandır. Bu ekran ise hemen elinizin altında. Şöyle ki, Touchpad ekranı istendiği zaman F6 tuşu ile 5.5 inç boyutunda ikici bir ekrana dönüşebiliyor. Bu ekranda ScreenPad Office, müzik çalar, hesap makinesi ve takvim gibi uygulamalar son derece pratik bir şekilde çalıştırılabiliyor. İsterseniz bu bölümü genişletilmiş ekran olarak da kullanabilirsiniz.

ZenBook Pro 15 Teknik Özellikleri

  • İşlemci: Intel Corei9 8950HK, Intel Corei7 8750H
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 1050TI
  • İşletim sistemi: Windows 10 Pro
  • Bellek: 16 GB
  • Ekran: 15.6 inç
  • Network: WiFi–Bluetooth

ZenBookPro 15 özelikleri arsında parmak izi okuyucusu ve hızlı şarj olma özelliği de eklenmiş durumda. Pil parlaklık durumunda 6 saat kadar dayanabiliyor. Modelin tek dezavantajı SD kart girişinin olmaması ve güç tuşu yerinin olmamasıdır.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir