Kapat
teknolovizyon
İnceleme 886 Görüntüleme 0

GOPRO Hero 6 Black İnceleme

94% Ortalama Puan

GOPRO Hero 6 İnceleme

Suya Dayanıklılık
%100
Deneyim
%90
Dayanıklılık
%90
Toza Dayanıklılık
%100
Genel
%90

GoPro HERO6 Black en ideal ve güçlü aksiyon kamerasına sahiptir. Hediye içerikli bir kutuya sahiptir. Görünüm itibarı ile bir evvelki modele benziyor. HERO 5 Black ile ayırt edilmiyor derecede benzerlik var. Hem ölçü itibarı ile hem görümün tarafından aynı görünüyor. Donanım itibarı ile ise bazı farklılık ve yenilikler mevcut.

Farklı Olan Özellikleri

GoPro HERO6 Black Kamerasının arkasında iki inç boyut içeren bir kamera mevcut. Ekranın kalitesi önceki modellere göre yükseltilmiş durumda. Hassa bir dokunmatik özelliği artırımına gidilmiş. Herhangi bir aparata muhtaç olmaksızın tasarımın arkasında on metre derinlikte hem suya hem toza dayanaklı olacak şekilde üretilmesi önemli. Kamerada USB TYPE-C ara birimi bulunuyor.

Göze Çarpan Gelişmeler

GoPro HERO6 Black donanımları içerisinde iyileştirilmiş ve geliştirilmiş şekli ile 4 K çözünürlük ile 60 FPS kaydetme imkânı öne çıkıyor. İki katına çıkmış bir destek bulunuyor. Hem kaliteli hem de akıcı film çekme imkânı tanıyor. Çözünürlük noktasını da Full HD olarak tertip edip, 240 FPS SLOW MO video kayıt şekli imkânı vermesi özelliği de bulunuyor. Titreşimden kaynaklı kalite düşüklüğü de en aza indirgenmiş durumdadır.

HERO 5 Black ile aynı bataryaya sahiptir. Pilin gitme süresi de dolayısı ile aynı oluyor. Yalnız bir engel var. Eski model ile takriben iki saatlik bir çekim yapılabilmekte iken bu model ile bu bir saate düşüyor. Yazılım desteklemesi olarak hem İOS hem de Android uygulamaları olması işlevini artırıyor. Bir eksik tarafı Türkçe dl desteğinin olmayışı olarak göze çarpıyor. Geniş bir açı ile dahi GoPro HERO6 Black kamera ile kaliteli bir video kaydı ortaya çıkıyor. Başarılı bir dâhili mikrofona sahip bir cihaz görünümündedir.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir