Kapat
Samsung Galaxy Fold İnceleme
İnceleme 566 Görüntüleme 0

Samsung Galaxy Fold İncelemesi

86% Ortalama Puan

Teknolovizyon Notu

Samsung Galaxy Fold ile ilgili bütün detaylar incelememizde !

Tasarım
%95
Ekran
%95
Performans
%85
Kamera
%85
Fiyat
%70

Bugün ki incelememizde sizler için Samsung Galaxy Fold İncelemesini yaptık işte Samsung Galaxy Fold detayları !

Samsung cep telefonu ve tableti aynı anda cebinize sokuyor. Bu model Samsung‘un ilk katlanabilen telefonu. Ancak bu modeldeki telefonlar arasında gayet sağlam bir başarı elde etti diyebiliriz.

GalaxyFold‘un tasarımı ve teknik özelliklerinden bahsedecek olursak çok önemli ayrıntılar gözümüze çarpıyor. Telefonun ekranı ister açık ister kapalı olarak kullanılabiliyor. Yani isterseniz çok pratik bir şekilde kitap gibi açabilir ya da kapalı olarak yalnız dış erkanı kullanabilirsiniz. Her iki şekilde de telefonun tüm özellikleri kullanılabiliyor. Telefon ekranı açık hale getirildiğinde herhangi bir iz bulunmuyor. Çok ince düşünülmüş bir menteşe sistemine sahip. 1536×2152 piksel çözünürlükte olan ekran 7.3 büyüklüğünde ekrana dönüşüyor. Telefonun dış ekranın boyutu ise. 4.6 inçtir. Kameralar ise ekranın sağ üst kısmında bulunuyor. Arka kamerada 3 lens teknolojisi kullanılmış ve 16 megapiksellik ultra geniş açıya sahip. Ön kamera için çift lens kamera düzeni düşünülmüş. 10 ve 8 megapiksellik çift lens kamera bulunuyor. Galaxy Fold batarya ve şarj konusunda da oldukça iddialı görünüyor. Telefonda kablolu ya da kablosuz şarj özelliği mevcuttur. Fakat bu modelde çok şaşırtıcı bir şey görebilirsiniz. Telefonda 3.5 mm kulaklık girişi bulunmuyor. Kulaklık kullanmak isteyenler USB Type – C portu üzerinden telefonları ile bağlantı kurabilecek.

Samsung Galaxy Fold İnceleme

Galaxy Fold Teknik Özellikleri

  • Kapak ekranı: 4.6 inç
  • Açılır ekran: (Ana ekran) 7.3 inç
  • Bellek: 12 GB Ram
  • Depolama alanı: 512 GB
  • İşlemci: Snapdragon 855
  • Kamera (Arka): 16 MP ultra geniş açı, 12 MP geniş açı
  • Kamera (Ön): 10 MP geniş açı
  • İşletim sistemi: Android9.0 Pie

Galaxy Fold‘un yakın zamanda Türkiye pazarına gelmesi bekleniyor. Nisan ayında dağıtıma başlanması beklenen modelin dezavantajı olarak görebileceğimiz iki özelliği var. Birincisi az önce söylediğimiz gibi kulaklık girişinin bulunmaması. Bu konuda alışana kadar kullanıcılar için epey zor olacaktır. Diğeri ise modelin Türkiye pazarındaki fiyatı. Yüksek gelir grubuna hitap eden telefonun fiyatı şimdiden 10 bin ve 12 bin lira arasında olacağı tahmin ediliyor. Orta gelir grubuna uygun fiyatlarla satılması için bir süre daha beklemek gerekecek.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir