Kapat
Samsung Tab S4 İnceleme
İnceleme 516 Görüntüleme 0

Samsung Tab S4 İncelemesi

81% Ortalama Puan

Teknolovizyon Notu

Samsung Tab S4 ile ilgili bütün detaylar incelememizde !

Tasarım
%85
Ses
%90
Performans
%80
Kamera
%75
İşlemci
%75

Kore merkezli olan Samsung Tab serisi için yeni model olan Samsung Tab S4 modelini piyasaya sürdü. Şu an en önemli rakibi olan iPad Pro 10.5 ile karşılaştırırsak pek çok olumlu detay karşımıza çıkıyor. Öncelikle tasarım olarak film ve video izlemek için son derece uygun bir ekran modeline sahip. Kendi serisi olan S3’e göre daha ince ve uzun. Ayrıca çok daha hafif tasarlanmış. iPad’lerde olmayan akıllı kalem envanteri bu modelde S-Pencil olarak karşımızda. Daha sonra satın almaya gerek olmadan kutudan çıkıyor. Ayrıca Samsung Tab S4 klavye kılıfı ve Bluetooth mause kullanımı için ideal olarak tasarlanmış. Bu sayede mini bir masa üstü bilgisayara dönüşebiliyor.

Yüksek çözünürlüklü ekran, kaliteli televizyonlarda görebileceğiniz OLED ekran teknolojisi ile aynı anda birkaç kişinin ekranı görebilmesine olanak tanıyor. Bu modelde parmak izi okuyucusu ve ev tuşu kaldırılmış. Onun yerine ekran büyütülerek çevresi küçültülmüş. Bu görünüm Sony telefon modellerini hatırlatıyor. Kullanıcılara göre yerinde bir tercih olarak değerlendirilmiş. Ancak bu ince görünüm akıllı kalemin takılabileceği bir yer olmamasına neden oluyor. Kalemi ayrıca muhafaza etmeniz gerekecektir. Samsung Tab S4 modelinde hoparlör ve ses sitemi de beklentiyi karşılayabilir düzeyde tasarlanmış. İkisi altta ikisi üstte olmak üzere toplam 4 adet hoparlör mevcut. Bu sayede film izlerken daha gerçekçi bir ses kalitesine sahip oluyor.

Tablet için kulaklık kullanmak isteyenler için kulaklık jakı da eklenmiş. Son olarak kameralardan bahsedebiliriz. Ön ve arka kamera olmak üzere 2 adet kameraya sahip. Ayrıca Samsung Tab S4 sim kart takılabilme özelliğine sahip. 4G desteği ile çalıştığını da unutmamak gerekiyor.

Samsung Tab S4 İnceleme

Samsung Tab S4 Teknik Özellikleri

  • Ekran: 10 inç –2560×1600 çözünürlük AMOLED ekran
  • RAM: 4 GB
  • Hafıza: 64/ GB (internal memory)
  • Kamera (ön): 8 MP
  • Kamera (arka): 12 MP
  • İşletim sistemi: Android 8.1

Samsung Tab S4‘ün beklentiyi karşılayamayan bazı özellikleri de var. Öncelikle düşük kamera çözünürlüğü pek çok eski model cep telefonunun bile gerisinde kalıyor. Diğeri de işlemci seçeneğidir. 2 sene önce çıkan Snapdragon 835 işlemci böyle bir tablet için kusur sayılabilir.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir