Kapat
teknolovizyon
İnternet 534 Görüntüleme 0

Google Haritalar,Seyahatinizi Yönetmenize Yardımcı Olmak İçin Grup Planlaması Ekliyor.

Google Haritalar,akıllı telefonlarda haritalar ve navigasyon için her zaman en iyi çözüm olmuştur. Son birkaç yılda Haritalar, çevrimdışı gezinme,canlı konum paylaşımı,toplu taşıma rehberi ve daha pek çok özellik ekledi. Aynı zamanda Android telefonlarda yüklü Google Apps paketinin vazgeçilmez bir parçası.Bu yılki Google planlamasında şirket yakın gelecekte Haritalar‘a bir grup planlama özelliği ekleyeceğini belirtti. Aynı zamanda şirket bu özelliğin hem iOS hem de Android için kullanıma sunulduğunu açıkladı.

Grup planlaması önemli bir özellik değil,ancak kolaylık sağlayan bu özelliklerden bir diğeridir. Eklemeden önce,grup olarak kullanıcıların hedeflerini Google Haritalar‘da planlamanın bir yolu yoktu. Bir listeye tek tek yerleri ekleyebilmek mümkündü ancak dahası yapılamıyordu.Grup olarak plan yapmak istediklerinde,bir hedefle ilgili bağlantıları birbirlerine göndermeleri gerekiyordu.Bu özellik verimsiz,çok zaman alıyor ve aynı zamanda grup üyeleri arasındaki koordinasyonu bozuyordu.

Google, grup planlama özelliğinin Android ve iOS‘ta kullanıma sunulduğunu bildirdi.Bu durumda kullanıcıların uygulamalarını Google Play Store veya Apple App Store‘dan en yeni sürüme güncellemeleri gerektiği anlamına geliyor.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir