Kapat
teknolovizyon
İnternet 554 Görüntüleme 0

Spotify Connect Ücretsiz Olarak Kullanıcılara Sunuldu !

Dünyanın en popüler müzik uygulamalarından biri olan Spotify, şimdiye kadar sadece premium  kullanıcılara açık olan Spotify Connect özelliği ücretsiz kullanıcılara da sunuldu.

Premium kullanıcılara özel olan Spotify Connect ücretsiz oldu
Bugüne kadar Spotify Connect’ten ücretsiz kullanıcılar hiçbir şekilde yararlanamıyordu. Uygulamada ücretsiz hesap açtığınız zaman çevrim dışı kullanma gibi bir imkanınız da olmuyordu. Bunun haricinde işin içine birde reklamlar giriyordu.

Son zamanlarda kullanıcı sayısı yükselmesine rağmen elde ettiği karda büyük düşüş yaşayan uygulama, yeni hamlelerle toparlanmayı deniyor diyebiliriz. Elbette bu hamlesinin para kazanmak yerine yine kullanıcı çekmek üzerine olduğunu da belirtmemiz de fayda var. Aksi halde para ile üye olan kullanıcılarda aktif olan bir özelliği, ücretsiz hesap sahiplerine de aktif etmezlerdi.

Spotify 3 aylık süreç içerisinde premium kullanıcı sayısını 83 milyondan 87 milyona yükseltmeyi başardı. Yaz dönemi içerisinde toplam kullanıcı sayısını 101 milyondan 193 milyona yükselttiklerini de hatırlatalım. Böylesine sağlam büyüme rakamlarına rağmen ikinci çeyrekte elde edilen 102 milyon dolarlık kar oranı, üçüncü çeyrekte %6.8 oranına geriledi.

Spotify Connect nedir?
Uygulamayı uzaktan kumanda olarak kullanmanızı sağlayan bir özellik olduğunu belirtelim. Telefon, bilgisayar ve tablet üzerinden uygulamayı açtığınız zaman, Wi-Fi bağlantısı ile Spotify desteği olan hoparlör ve televizyonları uzaktan kumanda edebilmenize yarıyor.

Kaynak : https://shiftdelete.net/spotify-connect-ucretsiz-kullanicilara-acildi
Yazar : Batuhan Dönertaş

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir