Kapat
f-1-3-kamerali-vivo-nex-2-ozellikleri
Mobil 574 Görüntüleme 0

10 GB RAM ve f/1.3 Kameralı Vivo Nex 2 Özellikleri

Bir süredir sızıntıları ile gündemimizde kendisine yer bulan çift ekranlı Vivo Nex 2, bu defa ise rakiplerinin işini oldukça zora sokacak teknik özellikleriyle karşımızda. İşte yenilikçi tasarımıyla birlikte Vivo Nex 2 özellikleri!

Vivo Nex 2 özellikleri nasıl?

Pop-Up kamera ile gelen ilk modelin ardından Vivo serinin devam modelinde bu sistemden vazgeçmiş görünüyor. Bir süredir ortaya çıkan sızıntılarda çift ekranlı tasarımı onaylarken bu defa ise modelin tasarımından ziyade dudak ısırtan teknik özellikleriyle karşınızdayız.

GeekBench kriter testinde ortaya çıkan akıllı telefon, piyasada kullanılmakta olan en güçlü işlemcilerden birisi diyebileceğimiz Snapdragon 845 ile geliyor. 10 GB RAM’e yer verilen modelde Vivo ilk defa Android 9 Pie yazılımını kullanacak.

Modelin arkasına baktığımızda ise modelin en iddialı kısmını görüyoruz. RGB LED ile donatılmış özel halkanın içerisinde yer alan üçlü kamera ve ikinci ekran burada konumlanırken son derece farklı ve özel bir cihaz olduğunu herkese gösteriyor.

Üçlü kamera sistemine baktığımızda ise sızıntıda yer alan bilgilere göre dünyada bir ilki görüyoruz. Söylenenlere göre kameralardan birisi f/1.3 diyaframa sahip olacak. Buda Vivo Nex 2’yi akıllı telefon pazarındaki en geniş diyafram aralığına sahip model yapacak.

Modeli özel kılan bir diğer detay olan ekranlara baktığımızda ise ön tarafta 6.59 inçlik ana ekranı ve arka tarafta 5.5 inçlik ikinci ekranı görüyoruz. Çift ekran sebebiyle daha küçük bir batarya ile geleceği tahmin edilen modelin 11 Aralık tarihinde resmiyete kavuşması bekleniyor.

Kaynak : https://shiftdelete.net/f-1-3-kamerali-vivo-nex-2-ozellikleri

Yazar : Bekir Can Yumrutepe

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir