Kapat
Mobil Veri Hızlandırma
Mobil 1.590 Görüntüleme 0

Cep Telefonlarında Mobil Veri Hızlandırma Yöntemleri

Bu mobil veri hızlandırma rehberimiz deki adımları uygulayarak sizlerde hızlı bir internete sahip olabilirsiniz !

Telefonlarda yavaşlayan internet’ten hepimiz sıkılmışızdır yavaş açılan uygulamalar, yavaş açılan ve yavaş yüklenen uygulamalar artık buna dur demenin vakti geldi de geçiyor bile mobil veri hızlandırma rehberimizi okuyarak sizde internetinizi hızlandırabilirsiniz.

7’den 70’e hiç kimsenin elinden cep telefonu düşmüyor. Mobil internet kullanan kişilerin şikâyetlerinden bir tanesi internet hızıdır. İnternet bağlantısı farklı sebeplerden dolayı yavaşlayabilir. Cep telefonlarında internet bağlantısının hızını arttırmak için birkaç yöntem bulunuyor.

Cep telefonlarında hafıza, uygulama, şebeke gibi nedenler internet bağlantısının hızını yavaşlattığı söylense de, birden fazla neden bulunuyor. Cep telefonu kullanıyor, internet bağlantı hızınız yavaşladıysa, aşağıdaki yöntemleri kullanarak hızlandırabilirsiniz.

Gelin aşağıdaki adımları takip ederek mobil veri hızlandırma işlemimizi gerçekleştirelim.

Cep Telefonunuzu Yeniden Başlatın

En basit bir çözüm olarak bilinse de cep telefonunuz kapatıp, biraz bekledikten sonra tekrar açın. Telefonunuz uzun süredir açıksa, kapatıp tekrar açmakta fayda var.

Konum Değişikliği

Yaşadığınız bölgede şehre uzak, dağ, tepe, yüksek binalar ve telefonun çekmesine engel olacak noktalar şebekenin çekim gücünü engeller. Bu durumda internet bağlantınız yavaşlar. Bulundunuz bölge ve konumuzu değiştirerek internet hızını arttırabilirsiniz.

Kullanmadığınız Uygulamaları Devre Dışı Bırakın

Telefona yüklenen uygulamalar arka planda mobil veri kullanabilir. Uygulamaların ne kadar veri kullandığını kontrol ederek, kapatabilirsiniz.

Veri Kullanımını Kontrol Edin

Android Telefonlarda veri kullanımını kontrol etmek için, ayarları açın. Veri kullanımı bölümünden kontrol edebilirsiniz.

iOS telefonlarda veri kullanımını kontrol etmek için, ayarları açın. Hücresel kısmını açarak veri kullanımını kontrol edebilirsiniz.

VPN Bağlantısını Kapatın

VPN kullanarak her türlü siteye gizli olarak girebilirsiniz. Eğer VPN’yi kullanmıyorsanız, kapatarak internet bağlantısını hızlandırabilirsiniz.

Ağ Kesintileri

Bazı siteler ve uygulamalar yaşanan yoğunluk veya saldırı sonucunda çalışmaz. Telefondan ulaşmak istediğiniz uygulama veya site açılmaz. www.downdetector.com internet sitesinden sitelerin ağ durumlarını kontrol edebilirsiniz.

Bağlantı Ayarlarını Sıfırlama

Telefonu yeniden başlatarak ve bağlantı ayarlarını sıfırlayarak internet hızını arttırmak mümkün. Bağlantı ayarları sıfırlanacağı için, Wifi ve bluetooth bilgilerini yeniden gireceğinizi unutmayın.

Android ve İphone telefonlarda bağlantı ayarlarını sıfırlamak için: Sırasıyla ayarlar, yedekle ve sıfırla, ağ ayarlarını sıfırla adımlarını takip ederek sıfırlayabilirsiniz.

SIM Kartını Kontrol EtmekCep telefonunu düşürdüğünüzde SIM kart yuvasından çıkabilir. Sürekli düşük şebeke uyarısı alıyorsanız, bir cep telefonu tamircesine giderek kontrol ettirebilirsiniz.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir