Kapat
Çocuklar İçin Eğitici Mobil Uygulamalar
Mobil 459 Görüntüleme 0

Çocuklar İçin Eğitici Mobil Uygulamalar

Günümüz çocukları teknolojik cihazlara oldukça meraklı olduğu için eğitici mobil uygulamalar ile bu eğilimi fırsata çevirebilirsiniz. Teknoloji haberleri ile yakından ilgilenen çocuklar, hemen hemen her model telefon ve tableti rahatlıkla kullanabiliyorlar. Hatta öyle ki çok küçük yaştaki minikler bile parmak hareketlerimizi gözlemleyerek, henüz büyüme çağına girmeden telefon ekranına aşina bir duruma geliyor. Güncel teknoloji haberlerinde veya sosyal medyalarda, mutlaka buna benzer bir yayın görmüşsünüzdür. Günümüzde artık çocukların teknolojiyle birlikte büyüdüğünün en önemli göstergesi olan bu durumu nasıl avantaja dönüştürebiliriz?

Çocuklar İçin Eğitici Mobil Uygulamalar

Cep telefonunuza veya tabletinize indireceğiniz eğitici mobil uygulamalar ile hem çocuklarınızı mutlu edebilir, hem de onların geleceğine önemli bir katkıda bulunabilirsiniz. App Store ve iTunes’te birbirinden eğlenceli çocuklar için eğitici mobil uygulamalar bulunuyor. Özellikle çok küçük yaştaki çocukların, okul öncesi dönemde algılarını güçlendirmek amacıyla geliştirilen bu uygulamalar çocukların becerilerini geliştirmelerine büyük oranda yardımcı oluyor. Peki, onlarca hatta yüzlerce seçenek arasından çocukları eğitecek uygulamalar hangileri?

Müziğe Yatkın Çocuklar İçin Eğitici Mobil Uygulama Baby Zoo Piano

Uygulama ekranında notalar belirmekte ve bu noktaların üzerinde duran sevimli hayvanlara basıldıkça ilgili notanın sesi çıkmaktadır. Çocuğunun müzik temelini eğlenceli bir yoldan oluşturmaya çalışan anne-babalar için mükemmel bir uygulama diyebiliriz. Ritmik seslere karşı ilgi duyan çocuklar için mobil uygulama Baby Zoo Piano’yı indirebilirsiniz.

Harf ve Rakamlarla Eğitici Mobil Uygulama Learning Patterns

Okul öncesi dönemdeki çocukların kavrama becerilerine yönelik en iyi uygulamalardan biridir. Birbirini takip eden sayı ve şekillerle çocuğun düşünmesini sağlayan uygulamada örneğin E E O O E ? ve 1 ? 4 4 1 1 şeklinde eğitici sorular bulunuyor. Aynı rakam ya da harfler aynı renk gösterilerek, çocuğun dikkatini ölçen Learning Patterns, iTunes üzerinden indirilebilmektedir.

Fun English / Yabancı Dil Alanında Çocukları Eğitecek Uygulamalar

İngilizce için eğitici mobil uygulamalar arıyorsanız, Fun English’i tercih edebilirsiniz. 3 yaş ve 10 yaş arasındaki çocuklar için uygun olan Fun English, dil öğretmeyi eğlenceli bir iş haline getirmek için oyun oynama imkanı da sunuyor. Uygulamada çocuğunuz objeleri İngilizce olarak dinleyebiliyor, heceleyebiliyor ve konuşabiliyor. Bu alanda alternatif olarak ABC Wow uygulamasını da deneyebilirsiniz. Temel İngilizce eğitimini amaçlayan uygulamada, şirin ve renkli grafikler ile süslenmiş kelimeler bulunuyor.

Matematik Alanında Oldukça Başarılı Bir Uygulama DragonBox Numbers

DragonBox Numbers, çocuklar için eğitici mobil uygulamalar içerisinde en dikkat çekici yazılım diyebiliriz. Çünkü çok küçük yaştaki çocukların bile basit bir şekilde rakamları öğrenebildiği ve bu rakamların ne işe yaradığını kolaylıkla kavrayabildiği en iyi uygulamalardan biridir. Hem iTunes, hem de Play Store üzerinden indirebileceğiniz DragonBox Numbers, bir oyun çerçevesinde rakamları Nooms ismi verilen renkli karakterlere dönüştürerek çocuğunuza öğretmeyi amaçlıyor.

Animals Puzzle For Kids İle Çocuğunuzun Yapboz Yeteneğini Geliştirebilirsiniz

Teknoloji geliştikçe yapboz ile çocukları eğitecek oyunlar sayıca arttı. Ancak her oyun, her yaş grubuna uygun olmadığı için özellikle 2 ila 5 yaş arasında çocuğu olan ebeveynlere Animals Puzzle For Kids’i indirmelerini tavsiye ediyoruz. Play Store ve iTunes üzerinden erişebileceğiniz mobil uygulamada parçalara ayrılmış hayvan resimleri bulunuyor.

Çocuklar İçin Eğitici Mobil Uygulamalar Listesinin Sonuncusu Drawnimal

Çocuklar için eğitici mobil uygulamalar listemizin son sırasında Drawnimal yer alıyor. Bu uygulamanın amacı ise ekranda beliren çizgilerin tamamlanarak çocuğunuzun yaratıcılığını geliştirmektir. Drawnimal sadece iTunes’ten indirilebiliyor ve uygulamayı açmadan önce çocuğunuzun önüne bir kağıt koymanız gerekiyor. Çünkü uygulama ekranında çıkan çizgilerin, bir kağıda çizilerek görselin tamamlanması hedefleniyor. Bu özelliğiyle Drawnimal ilginç bir şekilde çocukları eğitecek uygulamalar arasında yer alıyor.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir