Kapat
Ek ücret ödemeden mobil internet paylaşımı nasıl yapılır
Mobil 712 Görüntüleme 0

Ek Ücret Ödemeden Mobil İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Çağımızın teknolojisi olan akıllı telefonlar giderek ve artmaya ve gelişmeye devam ediyor peki bu telefonlarda mobil internet paylaşımı nasıl yapılır gelin hep beraber bakalım…

Mobil internet paylaşımı yeni yılın Ocak ayı itibariyle ücretli oldu. Operatör firmaları, telefonunu kullanarak diğer cihazlarla internet paylaşanlardan 9 TL ek ücret almaya başladı. Bu sistem sadece ülkemizde değil, tüm dünyada uygulanmaya alındı. Hal böyle olunca akıllara gelen ilk soru ücretsiz telefondan telefona internete bağlanma işlemini nasıl yapabiliriz? Diğer bir değişle herhangi bir ücret ödemeden mobil internet paylaşımı nasıl yapılır?

Ücretsiz Mobil İnternet Paylaşımı

Ek ücret ödemeden telefondan telefona internet çekme işlemini kolay bir yolla halledebilirsiniz. Ancak bu sorun şimdilik sadece Android cihazlarda bypass edilebilmektedir. İOS işletim sistemi kullanmakta olan İphone cihaz sahipleri ne yazık ki bu yöntemden yararlanamıyor. İlerleyen zamanlarda İOS işletim sistemi için de ücretsiz mobil internet paylaşımı alternatifleri türetildiğinde, uygulamanın gereksinimlerini ve nasıl yapıldığını sizlerle paylaşacağız.

Ek Ücret Ödemeden Android Cihazlarda Mobil İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Cep telefonu internetini kablosuz olarak diğer cihazlarla paylaştırma imkanı sunan uygulamanın adı HotSpot’tur. Bu teknolojiyi, faturanıza 9 TL ücret bedeli yansıtılmadan kullanmak istiyorsanız öncelikle Android telefonunuz üzerinden Google Play’e giriş yapın. Ardından ücretsiz mobil internet paylaşımı için aşağıdaki adımları dikkatlice uygulamanız yeterli olacaktır.

1.Adım : Pro ve Lite sürümleri mevcut olan EasyTether isimli uygulamayı telefonunuza kurun.

2.Adım : Uygulama açıldığında Bluetooth seçeneğine işaretli mi kontrol edin. Bu seçenekte tik yoksa işaretleyerek özelliği aktif hale getirin.

3.Adım : Mobil internet paylaşımı için Setup Wizard sekmesine girerek, Windows Setup bölümüne tıklayın.

4.Adım : Karşınıza “driver dosyalarını telefona indir” ve “bilgisayara indir” olmak üzere iki seçenek çıkacak. Bunlardan ilkini yaparsanız, dosyaları telefonunuza indirdikten sonra bilgisayarınıza kopyalayabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde telefondan telefona internet çekme işlemi için ikinci yöntemi uygularsanız, verilen bağlantıyı kullanarak driver dosyalarını direkt PC üzerinden indirebilirsiniz.

5.Adım : Tercih ettiğiniz kurulumun işlemi bittikten sonra bilgisayarın denetim merkezinde görülen EasyTether uygulamasına sağ tıklayın. Çıkan seçenekler arasından All paired Devices’i tıklayın. 6)All paired Devices bölümünde mobil cihazınızın ismini göreceksiniz. Bağlantıyı kurduğunuzda ek ücret ödemeksizin telefondan telefona internete bağlanma işlemini tamamlamış olacaksınız.

6.Adım : All paired Devices bölümünde mobil cihazınızın ismini göreceksiniz. Bağlantıyı kurduğunuzda ek ücret ödemeksizin telefondan telefona internete bağlanma işlemini tamamlamış olacaksınız.

Not: Ücretsiz Mobil İnternet Paylaşımı Https Bağlantılarına İzin Veriyor!

EasyTether Lite sürümü, kullanıcıların güvenli bir şekilde kişisel internetlerini paylaşmalarına izin veriyor. Bu nedenle EasyTether uygulamasının Lite sürümünü kurduğunuzda ücretsiz mobil internet paylaşımına sahip olacaksınız fakat yalnızca https bağlantılarına girebileceksiniz. Herhangi bir bağlantı sınırı olmadan mobil internet paylaşımı yapmak istiyorsanız, Pro sürümüne geçmeniz gerekmektedir. Pro versiyonun mevcut ücreti 27 TL’dir ve ömür boyu kullanım hakkı tanınmaktadır.

Mobil İnternet Paylaşımı Neden Ücretli Oldu?

Telefondan telefona internet çekme işlemi HotSpot özelliğiyle birçok cihazın kablosuz ağlara bağlanabilmesini sağlıyordu. Ancak cihaz sahipleri, Kişisel Erişim Noktası ismiyle bilinen bu özeliği kullanırken yetkisiz mobil internet paylaşımı sebebiyle çeşitli güvenlik sorunları yaşadıklarını belirttiler. Bunun üzerine istenmeyen güvenlik problemlerinin yaşanmasını engellemek adına 15 Ocak’tan itibaren telefondan telefona internete bağlanma hizmeti ücrete tabi tutuldu.

Uygulama sonrasında akıllı telefonundaki internet paketini başka cihazlarla paylaşan kullanıcıların faturalarına 9 TL ek ücret yansıtılmaya başlandı. 9 TL ödemek istemeyenler yukarıdaki adımları takip ederek, ücretsiz mobil internet paylaşımı yapabilirler. Bu yöntemle sadece güvenli bağlantı sunan sitelere girilebileceğini de unutmayınız!

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir