Kapat
teknolovizyon
Android 357 Görüntüleme 0

Nokia 8 Bootloader Kilidi Artık Açılabilir

HDM Global, Nokia 8‘de bootloader kilidini açma olasılığını araştıracağını söylemesinin ardından neredeyse bir yıl geçti.Şirketin politikası gereği,kullanıcıların güvenlik nedeniyle bootloader kilidinin açmalarına izin vermiyordu.Ancak Nokia 8’in bootloader kilidini açmak artık mümkün.

Haber,HMD Global Baş Sorumlusu Juho Sarvikas‘tan bir tweet aracılığı ile geldi.Başka bir deyişe geçen sene bu durumu araştıracaklarını söyleyen aynı kişi tarafından. Tweet’deki bağlantıdan Nokia’nın web sitesinde hesabınızda oturum açabileceğiniz ve bootloader kilit açma işlemini başlatabileceğiniz yeni bir sayfaya bağlanmanız mümkün.

Açıkçası bu Android topluluğu için büyük bir haber. Nokia‘nın çeşitli Android One cihazları ve süper uygun fiyatlı Android Go cihazları var. İyi özelliklerine rağmen ne yazık ki bootloader durumu, meraklıların TWRP, Magisk, SuperSU, Xposed Framework, özel ROM ve bu cihazlardaki diğer güzel nimetleri kullanabilmelerini engelledi. Nokia 8 kullanıcıları nihayet bu avantajlardan yararlanabilirler.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir