Kapat
Android 477 Görüntüleme 0

Sony’den Gelecek Yeni Amiral Gemisi Xperia XZ4’ün Özellikleri Sızdırıldı!

Akıllı telefon piyasasının eskilerinden olan, ancak bir süredir sessiz adımlar atan Sony sessizliğini bozmaya karar verdi. Şirketin yeni bir amiral gemisini piyasaya sürmek için çalışmalar başlattığı ortaya çıktı. Ancak bugün ortaya çıkan bazı sızıntılar, Xperia XZ4 adlı amiral gemisinin tasarımını ve teknik özelliklerini ortaya serdi.

teknolovizyon

 Sony Xperia XZ4 Teknik Özellikleri

Xperia XZ4 adı verilen cihazın, olabildiğince hızlı bir şekilde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bunun nedeni ise, amiral gemisine dair birçok özelliğin ortaya çıkmış olması. Xperia XZ4, 6.2 inçlik QHD OLED ekran ile raflardaki yerini alacak. Gücünü Snapdragon 8150 işlemicisinden alacak olan telefon, şirketin iddiasını ortaya koyabilmesi için 5G teknolojisi ile donatılacak. Xperia XZ4 ile ilgili dikkat çeken en önemli özellik, güçlü bir arka kamera donanımına sahip olması. Cihaz, 16MP + 24MP çözünürlük sunan çift arka kamera ile tüketiciyi karşılayacak. Ön kısımda tek kameraya yer verecek olan Sony, bunun için 24MP çözünürlükte bir kamerayı uygun görmüş. Xperia XZ4, 6GB ve 8GB RAM kapasitelerinin yanı sıra 64GB, 128GB ve 256GB dahili depolama alanı sağlayarak, telefon kullanıcılarının gönlünde yer kazanmayı hedefliyor. Kutusundan Android 9.1 Pie işletim sistemiyle çıkması beklenen cihaz, önümüzdeki yıl içinde tüketici ile buluşacak gibi görünüyor.

teknolovizyon

 Sony Xperia XZ4 Tasarımı

Sony’nin birçok akıllı telefonunda görüldüğü üzere, yeni amiral gemisinde de kalın ekran çerçeveleri söz konusu. Birçok telefon kullanıcısının itirazlarına rağmen benzer bir tasarıma imza atmayı seçen şirket, önümüzdeki yıl içinde teknik özellikler açısından gelişmiş, tasarımsal özellikler açısından ise aşina olduğumuz bir telefon ile telefon piyasasına adımını atmaya hazırlanıyor.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir