Kapat
Android Sistem Güncelleme Nasıl Yapılır
Android 626 Görüntüleme 0

5 Adımda Android Sistem Güncelleme Nasıl Yapılır?

Makalemizdeki adımları uygulayarak Android Sistem Güncelleme nasıl yapılır öğreneceksiniz !

Üretici firmalar Android Sistem güncellemelerini çok sık göndermez. Fakat, güvenlik güncellemeleri daha yaygındır ve kolayca indirilebilir. Yazılım güncellemeleri her Android cihaz için çok önemlidir. Android Sistem Guncellemesi nasıl yapılır birçok kişinin cevabını merak ettiği ortak bir sorudur. Her ikisi de aynı şirket tarafından yapılsa bile, güncelleme adımları üretici firmaya, Android sürümüne ve hatta cihazdan cihaza göre de farklılık gösterebilir.

Android Sistem Güncelleme Adımları

Android Sistemi güncellemeyi istiyorsanız, aşağıda verilen temel adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Samsung, OnePlus, Nokia ve Google marka telefonlarda bu adımlar test edilip geçerlilikleri doğrulandı. Ancak telefonunuz Android üzerinde farklı bir UI kullanıyorsa, bu adımlar değişebilir.

1.Adım : Ayarlar kısmına gidin.

2.Adım : Android cihazların çoğunda en üstte bir arama seçeneği vardır. Bu arama kısmını kullanarak cihazınız ile ilgili mevcut bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin.

3.Adım : Sistem Güncelleme öğesine dokunun.

4.Adım : Şimdi kontrol et veya güncellemeleri kontrol et öğesine dokunun.

5.Adım : Şimdi, eğer varsa açılan ekranda bir güncelleme göreceksiniz. Bu kısımda İndir ve Yükle öğesine dokunun. Bu adımda indirme işlemi tamamlandıktan sonra, cihazınızdaki Android Sistem güncellenecektir. Güncelleme işlemi sırasında cihazınız otomatik olarak birçok kez kapanıp yeniden başlatılabilir, bu yüzden panik yapmayın.

Not: Eğer 4. adımda güncellemeleri kontrol et öğesine dokunduktan sonra herhangi bir değişiklik olmuyorsa, cihazınız büyük olasılıkla üretici firma tarafından yayınlanan en son Android sürümüne sahiptir.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir