Kapat
İnstagram Profil Fotoğrafı İndirme
Nasıl Yapılır ? 553 Görüntüleme 0

Instagram Profil Fotoğrafı İndirme

Bu yazımızda sizlere instagram profil fotoğrafı indirme işlemini nasıl yapabileceğinizi ve indirdiğiniz fotoğrafın büyük ve orijinal olmasını nasıl sağlayacağınızı açıklayacağız.

İnternetin dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaya başlamasıyla birlikte hayatımıza girmeye başlayan sosyal medya hepimizin gün içerisinde vakit ayırdığı uygulamalar arasında yer alıyor. Yıllar içerisinde insanların ilgi göstermiş olduğu ve yoğun olarak kullandığı sosyal medyalar değişiklik gösteriyor olsa da geçtiğimiz birkaç yılda hızlı bir yükseliş yakalayarak en aktif kullanılan sosyal medya başarısını Instagram elinde tutuyor. İlgili platform üzerinde arkadaşlarımız başta olmak üzere hiçbir kullanıcının profil fotoğrafına tıklama şansımız bulunmuyor. Hal böyle olunca birçok kişi net bir şekilde göremediği bu fotoğrafları incelemek için ne yapacağını merak ediyor.

hepimizin gün içerisinde en fazla vakit ayırdığı uygulamalar arasında yer alıyor. Yıllar içerisinde insanların ilgi göstermiş olduğu ve yoğun olarak kullandığı sosyal medyalar değişiklik gösteriyor olsa da geçtiğimiz birkaç yılda hızlı bir yükseliş yakalayarak en aktif kullanılan sosyal medya başarısını Instagram elinde tutuyor. Rakiplerine oranla metin ve yazıdan uzak ve çoğunlukla görsel üzerine kurulu bir sosyal medya olmasına karşın ilgili platform üzerinde arkadaşlarımız başta olmak üzere hiçbir kullanıcının profil fotoğrafına tıklama şansımız bulunmuyor. Hal böyle olunca birçok kişi net bir şekilde göremediği bu fotoğrafları incelemek için ne yapacağını merak ediyor.

Instagram Profil Resmi İndirme Sitesi

Kullanıcılar normal şartlar altında harici bir uygulama ya da program kullanmadığı sürece internet sitesi ya da mobil uygulamalar üzerinden instagram kullanıcıların profil fotoğraflarını indirme ya da büyütme işlemi gerçekleştiremiyor. Instagram’ın geliştirici ekibi kullanıcıların bu fotoğrafları indirmesini mümkün olduğunca engellemeye çalışıyor olsa da almış oldukları önlemler yeterli olmuyor. Bir şekilde orijinal fotoğraflara erişim sağlanabiliyor. Bu fotoğrafları orijinal boyutlarında görüntülemek ve indirmek için en kolay ve hızlı yöntem ise, instagram profil resmi indirme sitesi aracılığıyla gerçekleştirmek olacaktır.

Altta sizlerle paylaşmış olduğumuz güvenli internet sitesi aracılığıyla instagram profil fotoğrafını indirme işlemini saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. İlgili instagram profilinin sahibi tarafından yüklenmiş olan profil resminine erişiminizi sağlayan bu internet sayfasını nasıl kullanacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Oldukça basit bir çalışma mantığına sahip olan sayfayla ilgili anlatımı sizler için adım adım anlatıyoruz.

1. Öncelikle resmi instagram internet sitesi ya da mobil uygulamasına giriş sağlayın.

2. Daha sonrasında instagram profil fotoğrafı büyütme ya da indirme işlemi gerçekleştirmek istediğiniz kişinin profiline girerek kullanıcı adını aklınızda tutun. Eğer ezberinizde var ise bu ilk 2 adımı atlayabilirsiniz.

3. Son olarak bu işlemi gerçekleştirmenizi sağlayan güvenli internet sitesine (hiçbir hesap bilginizi ya da şifrenizi paylaşmanıza gerek yok) giriş yapmak için BURAYA tıklayınız.

4. İnternet sitesinin açılması ardından en üst alanda yer alan arama kutusuna “Search Username yazılı alan” tıklayarak profil fotoğrafını indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını giriniz.

5. Kullanıcı adını yazmanızla birlikte sistem otomatik olarak kullanıcıları arayacak ve listeleyecektir. Listede aradığınız kişiyi gördüğünüzde ismine tıklayarak profil fotoğrafının orijinal boyutunun listelendiği sayfaya geçiş yapınız.

6. İlgili listeleme sayfasında instagram profil fotoğrafı büyütme işlemi gerçekleştirilmiş ve aynı zamanda instagram profil fotoğrafını indirme işlemi için fotoğrafın altında “Download” yazısı sizi karşılayacaktır. Resme yalnızca bakmak istiyorsanız inceleyebilir, indirmek istediğiniz takdirde “Download” yazısına basabilirsiniz.

Instagram Profil Resmi İndirme 2019 Resimli Anlatım

Yukarıda sizin için yazılı olarak gerçekleştirmiş olduğumuz anlatımı tam olarak kavrayamadı ve instagram profil resmi indirme işlemini nasıl yapacağınızı anlayamadıysanız aşağıda yer alan instagram profil resmi indirme 2019 resimli anlatım sayesinde rahatlıkla yapabilirsiniz.

indirme 2019 resimli anlatım
indirme 2019 resimli anlatım
indirme 2019 resimli anlatım

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir