Kapat
iPhone iTunes Yedekleme Nasıl Yapılır?
Nasıl Yapılır ? 629 Görüntüleme 0

iPhone iTunes Yedekleme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar her geçen gün hayatımızda daha fazla yer almaya başlayınca, cihazlar içerisindeki bilgi sayısı da giderek arttı. Önemli verilerin bulunduğu bu bilgileri kaybetmemek için iPhone iTunes yedekleme nasıl yapılır bilmemiz gerekiyor. Çünkü yeni bir Apple telefona geçtiğimizde ya da cihazımızdaki bilgileri yanlışlıkla sildiğimizde üzücü sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle iTunes yedekleme hayat kurtarır dedik ve bizi hiçbir zahmete sokmadan cihazımızı olduğu gibi bulmamızı sağlayan yedekleme işlemini detaylıca anlattık!

iTunes Yedekleme Nasıl Yapılır?

iPhone yedekleme için Apple bize iki yöntem sunuyor. Bu yöntemlerden en zahmetsizce olanı ise iCloud yedeklemesidir. Fakat iCloud’un belirli bir kapasitesi ve kapsama alanı vardır. Bu nedenle biz sizlere ikinci yöntem olan iTunes yedekleme nasıl yapılır onu anlatacağız. Zira değer verdiğimiz hiçbir bilginin kaybolmasını istemiyorsak, kesin çözüm olarak iTunes yedekleme işlemini gerçekleştirmeliyiz. Neredeyse cihazınızdaki tüm bilgileri alabileceğiniz bu yöntem sayesinde kolayca bilgisayarınıza yedekleme yapabilirsiniz. Yedeklemeyi geri yüklediğinizde ise tüm verilerinizi bıraktığınız gibi bulabilirsiniz.

Adım Adım iTunes Yedekleme

1.Adım : Çoğu kullanıcı için zor gözüken iTunes yedekleme aslında o kadar da zahmetli bir işlem değil. Öncelikle telefonunuzu USB yoluyla bilgisayarınıza bağlayınız ve iTunes’a giriniz. Bu işlem sonrasında iTunes’un basit arayüzünde bir telefon simgesi belirecektir.

2.Adım : Oldukça basit olan arayüzün sol tarafında aygıtınızdaki ögeler ve ayarlar bulunmaktadır. Sağ tarafında ise cihazınız hakkında detaylı bilgiler ve yedekleme seçenekleri sunulmaktadır.

3.Adım : Yedeklemeler kısmında “iCloud” ve “Bu Bilgisayar” olmak üzere iki seçenek göreceksiniz. Bunlardan ikinci seçeneği Bu Bilgisayar’ı işaretleyiniz ve başka birisi sizin bilgisayarınıza girdiği zaman yedeklemeyi geri yükleyememesi için “iPhone yedeklemesini şifrele” bölümüne tik koyunuz.

4.Adım : Sonra iPhone iTunes yedekleme için aynı panelin yan kısmında yer alan “Elle Yedekle ve Geri Yükle” bölümü altındaki “Şimdi Yedekle” butonuna basınız.

Yedekleme başladıktan sonra işlemin ne kadar süreceği, telefonunuzun ne kadar kapasite kullandığına bağlı olarak değişecektir. İşlem bittiğinde dilediğiniz zaman “Yedeklemeyi Geri Yükle” butonuna basarak tüm bilgilerinizi cihazınıza aktarabilirsiniz.

iPhone iTunes Yedekleme Hakkında Önemli Bilgiler

iTunes yedekleme nasıl yapılır sizlere en kolay yöntemle aktardık. Ancak yedekleme işlemiyle ilgili önemli birkaç bilgiyi unutmamanız gerekiyor. Öncelikle iTunes yedekleme için herhangi bir depolama alanı sınırınız yok. Örneğin mobil cihazınızın 256 MB’lık kapasitesi doluysa tamamını iTunes sayesinde yedekleyebilirsiniz. Fakat iPhone iTunes yedekleme için bilgisayarınızda da o kadar yer olması gerektiğini unutmayınız. Ayrıca yedekleme işlem öncesinde “iPhone yedeklemesini şifrele” bölümüne tik koyduysanız, mutlaka şifrenizi bir kenara not etmelisiniz. Çünkü geri yükleme esnasında tarafınıza belirlediğiniz şifre sorulmaktadır. Yedeklemeyi şifrelemeniz, telefonunuzdaki aktiviteler ve sağlık verilerini de kurtarmanızı sağlıyor. Şifrelemediğiniz taktirde sağlık ve aktiviteler alanıyla ilgili bilgileriniz PC’ye yedeklenmiyor. Onun haricinde mesajlarınızdan İnstagram’daki arama geçmişinize, Whatsapp’tan belgelerinize kadar her şey telefonunuza geri dönüyor. Son olarak bilmeyenler için hatırlatalım: İphone iCloud yedekleme için 5 GB ücretsiz alan sunmaktadır. Daha fazlasına sahip olmak istiyorsanız ücret ödemeniz gerekmektedir. iTunes yedekleme de ise böyle bir sınır olmadığı için kullanıcılara daha cazip geliyor. iTunes yedekleme nasıl yapılır konusunda anlayamadığınız herhangi bir yer varsa yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir