Kapat
Windows 10 Yedekleme
Nasıl Yapılır ? 370 Görüntüleme 0

Windows 10 Yedekleme Nasıl Yapılır?

Windows 10’da bilgisayarımızı yedeklemek oldukça basit makalemizi okuyarak Windows 10 yedekleme nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlattık. İşte Windows 10 yedekleme hakkında bütün detaylar…

Bilgisayarımızda bize gerekli olan tüm bilgiler ve programların yer aldığını düşünürsek bunları harici veya dahili bir yere kopyalamadığımız anda oluşan bir bilgisayar arızası ile tüm bu bilgiler, dosyalar ve programlar da gidecektir. Bu nedenle de tüm bilgisayar kullanıcıları için yedek alma en iyi çözümdür. Windows 10 yedek alma işlemleri de diğer sürümlerden biraz daha farklıdır ama daha geniş kapsamlıdır.

Aşağıdaki adımları uygulayarak Windows 10 yedeklemenizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

İzlenmesi Gereken Adımlar

Eğer işletim sisteminiz Windows 10 ise sistemin yedeğini almanız kolaydır ama eğer daha eski bir sürümden bu sürüme geçtiyseniz izlemeniz gereken adımlar daha farklıdır.

  • Denetim Masası
  • Sistem ve Güvenlik
  • Yedekleme ve Geri Yükleme ( Windows 7 ) sekmelerini izleyerek gerekli menüye gelebilirsiniz. Ardından Sistem ve Güvenlik ayarları girerek giriyoruz ve Windows 10 yedek alma işlemlerini başlatabilirsiniz. Sistem görüntüsü oluşturma ve Sistem onarım diski oluşturma şeklinde iki menü yer alırken sistem görüntüsü oluşturma adımı ile Windows 10 yedek alma işlemini yapmalısınız. Eğer sadece bozulan dosyalarınız varsa o zaman sistem onarım diski oluşturabilirsiniz.

Windows 10 Yedekleme Ayarları

Windows 10 yedek alma işleminde yedek alınacak tüm verileri nereye kayıt edeceğinizi ve ayarlayacağınız zamanlama özelliklerini seçmelisiniz. Yerel disk seçildikten sonra zamanlama ayarı ile belirli günleri de seçerek daha detaylı bir yedekleme yapabilirsiniz. Sistem görüntüsü oluştur menüsünden Windows 10 işletim sistemine yedeklemeyi nereye alabileceğiniz ve kayıt edilecek yeri seçmeniz önemlidir. Harici disket veya ağ konumunu buradan ayarlamalısınız. Son olarak ta yedeklemeyi başlat sekmesini tıklayarak Windows 10 yedek alma işlemlerini başlatmanız ile tüm seçilen bilgi ve verilerin yedeğini başarıyla almış olursunuz. Böylelikle bilgisayarınız kaybolması, çalınması, bozulması veya servise gitmesi halinde bilgisayarınızdaki veriler, bilgiler ve programlardan mahrum kalmadan bilgilerinize güvenle erişmeniz mümkün olmaktadır.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir