Kapat
fiat-panda-jeep
Otomobil 552 Görüntüleme 0

Fiat ve Jeep, Euro NCAP Testinde İlginç Sonuçlar Aldı !

Avrupa Yeni Araba Değerlendirme Programı (European New Car Assessment Program) 2018 yılı biterken yepyeni testlerle karşımıza çıktı. 9 farklı aracı teste sokan Euro NCAP Fiat Panda ve Jeep Wrangler için akıllardan silinmeyecek sonuçlarla karşılaştı.

 

Euro NCAP testinden Fiat Panda 0, Jeep Wrangler 1 yıldız aldı!

Arabaların güvenliklerini test eden Euro NCAP, son günlerini yaşadığımız 2018 yılında 9 yeni araca daha test uyguladı. Audi Q3, BMW X5, Fiat Panda, Hyundai Santa Fe, Jaguar I-Pace, Jeep Wrangler, Peugeout 508, Volvo S60 ve Volvo V60modellerini ağırlayan program, oldukça şaşırtıcı sonuçlarla karşılaştı.

İtalyan Fiat Panda testten sıfır yıldız ile ayrılırken yine Fiat grubuna dahil olan Jeep Wrangler ise sadece bir yıldız alabildi. Modern güvenlik önlemlerinin hiçbirisine sahip olmayan bu otomobillerin sonrasında Fiat’ın bu testleri pek önemsemediği sonucu çıkartıldı. Zira geçtiğimiz yılda Fiat Punto Euro NCAPtestlerinin ilk 0 yıldız alan otomobili olmayı başarmıştı.

 

Yetkililer bir otomobilin 2018 yılında üretilip herhangi bir şekilde otonom fren sistemi yada şerit takip yardımcısının olmamasını tam bir hayal kırıklığı olarak nitelendirdi. Teste tabii tutulan diğer 7 otomobil ise 5 yıldız alarak testten başarıyla ayrıldılar.

fiat-panda-ve-jeep-wrangler-euro-ncap-testinde-rezil-oldu

Kaynak : https://shiftdelete.net/fiat-ve-jeep-euro-ncap-testinde-ilginc-sonuclar-aldi
Yazar : Bekir Can Yumrutepe

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir