Kapat
teknolovizyon
Otomobil 526 Görüntüleme 0

Lamborghini’den Yarış Dünyasına Damga Vuracak SUV!

2018 Lamborghini Dünya Finalleri‘nde Lamborghini Squadra Cors, tarihindeki ilk süper SUV‘nin yarış versiyonu Urus ST-X Concept tanıtıldı. İşte Lamborghini’nin yeni süper SUV’sinin özellikleri!

Lamborghini yeni süper SUV Urus ST-X Concept’i tanıttı!

Yeni format 2020 yılında Avrupa‘da ve Ortadoğu‘da özel hazırlanmış FIA onaylı pistlerde kullanıma girecek. “Gel ve Sür” formülü, sürücü-müşterilere, otomobilin yanı sıra yarış hafta sonlarında teknik desteği de içeren komple bir paket sunmayı amaçlıyor.

Urus ST-X Concept, Lamborghini Squadra Corsa’nın motorsporları deneyimini yepyeni bir segmente uyguluyor. Seri üretim modeline kıyasla, Urus ST-X Concept, mekanik olarak optimize edildi ve çelik takla kafesi, yangın durdurma sistemi ve FT3 yakıt deposu gibi tüm FIA onaylı güvenlik unsurlarıyla donatıldı.

Estetik açıdan, yeni model mat Verde Mantis (yeşilkaporta ve karbon fiberolduğu görünen motor kapağıyla karakter kazanıyor. Daha geniş olan hava girişleriyle daha iyi soğutulan V8çift-turbo motor650 HP güç ve 850 Nmmaksimum tork üretme kapasitesine sahip.

teknolovizyon

Genel görünüm, arka kanat, yeni altıgen tasarımlı yan yarış egzozları ve 21″tek somunlu alüminyum alaşımı jantlar ve Pirelli lastiklerle tamamlanıyor.

Yarış konfigürasyonu geliştirilmesi aynı zamanda ağırlığın seri üretim modeline göre %25 azaltılmasını sağladı.

Kaynak : https://shiftdelete.net/lamborghini-yeni-super-suv-urus-st-x-concept-modelini-tanitti
Yazar : Batuhan Dönertaş

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir