Kapat
otonom-otomobiller-teknolovizyon
Otomobil 659 Görüntüleme 0

Otonom Otomobiller

Bilim kurgu filmlerinde görmeye alıştığımız uçan arabalar, yapay zeka, robotlar ve benzeri birçok şey yavaş yavaş gerçek hayatta karşımıza çıkmaya başladı.Yavaş yavaş dedik ama sanki bu şeyler filmlerdeki haliyle bir anda hayatımıza girivermiş gibi çünkü henüz yaygınlaşmış değiller ve hala gizemlerini korkuyorlar. Her şeyin kişiselleştiği ve konforun ön plana çıktığı 21. Yüzyıl’da bizlere sunulan teknolojik gelişmelerden biri şüphesiz ki insansız araçlar. Trafikte bir sürücüye ihtiyaç duymadan hareket edebilen ve kişiyi istediği noktaya tam olarak götürebilen bu araçlara otonom otomobil deniyor. Otonom otomobillerin artık trafikte yer almaya başladığı şu günlerde bilindik tasarım ve mekanizmalardan çok farklı özelliklere sahip, tamamen fütüristik görünen otonom otomobiller de üretim bandına girdi bile. Bunlardan en yenisi: Volvo 360C.

Gelecekteki hayat şimdikinden çok daha hızlı ve kolay gibi görünürken insansız araçlar ise hayatı olaylaştıran başlıca yardımcılarımız olacak. İnsansız araç deyince akla hava araçları ve otonom otomobiller geliyor İnsansız hava araçları henüz bizlerin yolculuk yapması için tasarlanmamış olsalar da insanlığa ciddi hizmetlerde bulunuyorlar. Otonom otomobiller ise rakip firmalar arasında tam bir teknoloji rekabetine sebep olmaya başladı.Son çıkan Volvo 360C ise 2019 yılının başlarını yaşadığımız şu günlerde satışı yapılmıyor olsa da bizi oldukça heyecanlandırdı. Volvo’nun görüşüne göre; geleceğin araçlarını elektrikli, otonom ve birbiriyle iletişim kurabilen otomobiller oluşturacak. Yeni tasarlanan araçta, elektrikle çalışan mekanizma,otonom sistem ve geniş iç hacim sağlayan tasarım ile Volvo’nun yakın geleceğe hazır olduğu görülüyor.

 Volvo 360C İle Konfor ve Keyif

 Seyahatlerin daha fazla yapıldığı günümüzde seyahat etme şekilleri de zamana ayak uydurmaya başlamalı. Daha hızlı olması sebebiyle tercih edilen uçak yolculukları belki de kısa bir zaman sonra yerini otonom otomobillere bırakabilir. Düşünün Volva 360C ile istediğiniz saatte, şoföre, bilete, benzine daha birçok unsura ihtiyaç duymadan seyahat edebileceksiniz. Hava alanlarında beklemek, bagaj sorunları yaşamak, bilet arayışına girmek gibi seyahati zorlaştıran her şey kişisel araçlar ile ortadan kalkabilecek.

Sürücüye ihtiyaç duymayan bir araçta neden sürücü koltuğu olsun ki? Volvo 360C daha rahat bir yolculuk için dizayn edilmiş. Dört kişinin karşılıklı seyahat etmesine imkan veren tasarımda yatak şekline getirebileceğiniz koltuklar yer alıyor. İç mekanın hacmini azaltan motor ve ve kapılar ise tamamen değiştirilmiş. Tek yönden yukarı doğru açılan kapısı tasarıma zenginlik katarken, elektrik ile çalışması nedeniyle motora ihtiyaç duymayan Volvo 360, iç mekan kişiseleştirmelerine de imkan sunuyor.Volvo 360C sizin yerinize aracı kontrol edebilecek, istenilen zamanda seyahat etmek için ideal özellikler barındıracak ve çevreye duyarlı olacak. Gelecekte insanları nelerin beklediğini şimdiden tahmin etmek çok güç olsa da doğaya duyarlı ve insan konforuna odaklı yeniliklerin daha başarılı olacağını beklemek yanlış olmasa gerek.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir