Kapat
2019-yeni-tarz-oyunların-incelenmesi-teknolovizyon
İnceleme 665 Görüntüleme 0

2019 Yeni Tarz Oyunların İncelenmesi

Psychonauts 2

Psychonauts karakteri oyun tarihinde hakkının yendiği karakterlerinin başında gelmektedir. Psychonauts 2 oyunu da gene 1’de olduğu gibi aynı ekip tarafından yapılmıştır. Aksiyon temalı bir platform oyunudur. Yaratıcılık konusunda sınır tanımayan, absürt komedinin birleştirdiği ender oyunlardan bir tanesi olma özelliğindedir. İnsan zihnine girip orada sınırsız hayal gücü birleşimi ile yaşama devam etmek olarak konusunu belirleyebiliriz. Oyun filmi 2019 yılında piyasalarda yerini bulacak ve hayal dünyasının kapılarını bir kez daha aralayacaktır.

Hades

Hades Supergaint’in yeni çıkardığı oyunlardan bir tanesidir. İsmini ilk kez duyanlar için, oyunun yapımcılarının başarılarından bahsetmek bu oyundaki beklentileri de yükseltmektedir. Hades’ in yapımcıları aynı zamanda Bastion, Transistor ve Pyre oyununu da yapan ekip olarak isminden söz ettirmiştir. Bu da oyundaki beklentileri oldukça zirveye taşıyacak niteliktedir. Görsel içerik tarzıyla oyunun hakkını veren bir ekip tarafından tasarlanmaktadır. Oyun Epic Store’a özel olarak açılmış oyundur. Başka bir yerde bulunması mümkün değildir. Pc’ ye gelen ilginç ve mükemmel bir oyun olarak takipçilerini beklemektedir. Kendi kısıtlı kaynaklarıyla yapılmasına rağmen tanıtımlarında takipçilerini heyecanlandıran ve ileri düzeyde bağışıklık kazandıracak ender oyunlardan bir tanesi olma yolundadır.

The Outher Words 2019Bu oyun PC aynı zamanda da PS4 de oynanma özelliğiyle playstationda kopamayanlara ideal bir oyun olma özelliğindedir. Oyunun diyalog kısmında ve hikayelerin akış özelliğinde bir şüpheye mahal vermeden profesyonel şekilde hazırlandığı tanıtım videolarından da bariz şekilde görülmektedir. Şuanda yapman gereken bir tercih var. Yakalandığın zaman ya vuracaksın ya da vuracaksın esprisi karşısında vurulma eylemi gerçekleştiğinde. Oyunun seni aslında vurmana gerek yoktu diye yönlendirmesi, günümüzdeki tüm şiddet içerikli oyunlara yapılmış bir eleştiri niteliğindedir. Vurmana gerek olmadan konuşarak sorunlarını çözebilirsin mesajı içeren temelinde barışçıl bir oyun olma özelliği gösteren güzel ve ince detaylı göndermeler ile tanıtım videolarında adından bahsettirmektedir.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir