Kapat
Boş Vakitlerinizi Daha Eğlenceli Hale Getirecek 8 Oyun
Oyun 566 Görüntüleme 0

Boş Vakitlerinizi Daha Eğlenceli Hale Getirecek 8 Oyun

Yoğun bir günün ardından koltuğa uzandığınızda kafanızı dağıtmak için tercih edebileceğiniz en keyifli aktivitelerden birisi de PC ya da mobil cihazınızdan oyun oynamaktır. Üstelik oynadığınız oyunlardan bazıları sadece vakit geçirmeyi ya da kafa dağıtmayı sağlamaz aynı zamanda zeka düzeyini ve odaklanmayı da geliştirici bir etki yapabilir. Eğer siz hala hangi oyunu oynayacağınıza karar veremediyseniz bu yazımızda bahsettiğimiz hem kaliteli hem de eğlenceli oyunlara bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

StarCraft 2: Wings of Liberty

StarCraft’ın devamı niteliğinde olan bu oyun son zamanların en popüler strateji oyunlarından birisidir. En çok satan PC oyunları içerisinde ilk 10’da yer alan Starcraft 2: Wings of Liberty’i oynamaya başladığınızda kendinizi oyunun muhteşem atmosferine kaptırarak zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile.

Bucketz

En eğlenceli oyunlardan birisi olan Bucketz havaya fırlatılan nesneleri kovaların içerisine koyarak dengede tutmayı başarabilmeye yönelik bir oyundur. Bu kısmı başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra da oyunun ilerleyen bölümlerinde sizi daha birçok sürpriz beklemektedir.

Diamond Dash

Bu oyunda puan toplayabilmeniz için aynı renge sahip nesneleri yan yana getirerek yok etmeniz gerekiyor. Facebook’la bağlantı kurularak da oynanabilen Diamond Dash oyununda aynı renkleri birleştirerek patlattığınızda sihirli güçler açılmaktadır. Her hafta turnuvalar gerçekleştirerek oyunu daha çekişmeli ve eğlenceli bir hale dönüştürebilirsiniz.

Hungry Dragon

Yazılımı ve tasarımı Ubisoft firması tarafından yapılan Hungry Dragon Arcade oyunu kategorisine dahil edilebilir. Oyunu oynayan kullanıcılar tarafından çok yüksek bir puan yüzdesiyle beğeni toplayan oyun aynı zamanda etkileyici grafikleriyle de oyun keyfini daha üst seviyelere taşımayı başarmaktadır.

Draw Something

Bu oyunda amaç herhangi bir objenin resmini çizen kişinin karşısında bulunan oyuncunun bunu tahmin edebilmesidir. Objeyi ip ucu kullanmadan bilen takımın daha yüksek puan aldığı bu oyunu arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirmek için tercih edebilirsiniz.

Fruit Ninja

Stresli bir günün tüm yorgunluğunu atmak ve kafanızı tamamen rahatlatmak için oynayabileceğiniz en ideal oyunlardan birisi de Fruit Ninja’dır. Bu oyunda her bir parmağınızı Ninja kılıcı gibi kullanarak ekran üzerinden fırlatılan meyveleri kesiyorsunuz. Meyveleri parçalara ayırmak için parmağınızı ekran üzerinde kaydırmanız yeterli olacaktır.

The Sims FreePlay

En kısa tabiriyle yapay bir yaşam oyunu olarak tanımlanabilen The Sims FreePlay oyununun yazılımı Electronic Arts firması tarafından geliştirilmiştir. En eğlenceli oyunlardan birisi olan The Sims FreePlay’de kendi evinizi yapma, evlenme, hayvan besleme, yemek yapma, çocuk büyütme ve daha birçok aktiviteyi gerçekleştirebiliyorsunuz. Yani kısacası bu oyun normal yaşantınızda yaptığınız her şeyi oyun içerisinde de yapabilmenize imkan tanımaktadır.

Super Mario

Efsaneler arasında girmeyi başaran nadir oyunlardan birisi olan Super Mario Dünya genelin toplamda 30 milyonu aşkın kopya satışıyla oldukça popüler bir oyundur. Klasik Super Mario oyunlarından hala vazgeçemeyenlerdenseniz bu oyun bütün stresinizi alarak size keyifli dakikalar sunacak demektir.

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir