Kapat
pubg mobile
Oyun 745 Görüntüleme 0

PUBG Mobile Büyük Başarıya İmza Attı !

Milyonlarca oyuncu tarafından sevilerek oynanan PUBG Mobile‘ın 28 Kasıım’da başlayan PMSC Global Finalleri 20181 Aralık 2018‘de son buldu. Galaxy Note 9sponsorluğu ile gerçekleştirilen etkinlikte birbirinden heyecan verici anlar yaşandı. Söz konusu bu etkinlikten sonra ise ayrıca paylaşılan veriler ile birlikte PUBG Mobile aktif kullanıcı sayısı gün yüzüne çıkartıldı!

PUBG Mobile başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor!

Tencent Games ve PUBG Corporation ev sahipliğinde, Samsung Galaxy Note 9 sponsorluğunda gerçekleştirilen PUBG MOBILE STAR CHALLENGE 2018 Global Finalleri, heyecan ve rekabet dolu üç gün geçirdi. PMSC Global Finalleri 2018, 29 Kasım’da başladı ve 1 Aralık’a kadar Dubai’deki Festival Arena’da gerçekleştirildi.

pubg mobil aktif kullanıcı sayısı

Tencent Games, Küresel Yayıncılık Merkezi Genel Müdürü Vincent Wang söz konusu bu turnuva hakkında yapmış olduğu açıklama ile birlikte, “PMSC Küresel Finalleri 2018’deki aksiyon ve ilk gün katılımı, küresel şampiyonanın doğuşuna şahit olduğumuz heyecan dolu bir maceranın başlangıcını işaret ediyor.Hayranların ilgisinden çok memnunuz ve şampiyonları tebrik ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

PUBG Mobile aktif kullanıcı sayısı ile dudak uçuklatıyor!

Tüm bunları geride bıraktığımız da ise efsanevi Battle Royale oyunu, tanıtılmasından bu yana benzersiz bir başarıyla karşılaştığını görmekteyiz. Açıklanan rakamlara göre, sevilerek oynanan oyun 4ayda, Çin hariç 100 milyonkayıtlı kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Bu yılın bahar aylarında tanıtılan oyun, 1 hafta içinde 105 ülke ve bölgede oyun listelerinin baş sırasına oturdu. Bundan 8 ay sonra, bugün ise Battle Royale oyunu 30 milyon günlük aktif kullanıcıyı aştı ve 200 milyondan fazla kez indirildi. App Annie’nin verilerine göre 2018 yılının üçüncü çeyreğinde, Çin hariç, tüm mobil oyunlar içerisindeki en yüksek ikinci aktif kullanıcı sayısına sahip oldu.

pubg mobile aktif kullanıcı sayısı

Vincent Wang, “PUBG Mobile’ın başarısı hem geliştirme hünerini hem de yayıncılık yetkinliğini ortaya koyuyor. Bu özellikler, son derece rekabetçi mobil oyun pazarında eşsiz bir başarı elde etmemizi sağladı. Battle Royale oyunu günde 30 milyondan fazla aktif kullanıcıya büyüyerek ödül kazanan bir oyun oldu. Oyunun etkisini oyun sektörünün dışındaki şirketlerle çapraz promosyonlar yaparak daha da büyütmeyi hedefliyoruz” dedi.

Ayrıca; PUBG MOBILEThe Game Awards 2018’de En İyi Mobil Oyun ödülüne de aday oldu. Golden Joystick Awards 2018’de Yılın Mobil Oyunu ödülünü alan Battle Royale oyunu, Google Play’den de Hayranların Seçimi adaylığı aldı. Aralık’ta düzenlenecek The Game Awards 2018’de de ödül almayı hedefleyen oyun için hayran oylaması sürüyor. Kazananlar, 6 Aralık Perşembe günü açıklanacak.

Kaynak : https://shiftdelete.net/pubg-mobile-aktif-kullanici-sayisi-ile-dudak-ucuklatiyor
Yazar : Deniz Aslan

Ufku Arslan {Ufku Arslan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir